POWOLNIAK – uwarz slowfoodowe piwo!

Uwarz razem z nami swoje własne piwo! Slow Food Youth Warszawa i Cuda na Kiju organizują jedyne w swoim rodzaju szkolenie z warzenia piwa. Zapisz się na warsztaty na stronie odpalprojekt.pl! Wesprzyj nas, a my wprowadzimy Cię w świat domowego browarnictwa 😉

Nasi eksperci pokażą wam na czym polega śrutowanie, zacieranie, wysładzanie, czym się różni fermentacja burzliwa od cichej oraz po co się robi próbę jodową. Slow Foodowym mentorem zgodził się być Marcin Pietranik – główny kiper w Cudach na Kiju, oraz domowy piwowar z długoletnim doświadczeniem.

 A co będzie efektem naszego szkolenia?
 Uwarzymy POWOLNIAKA! Czyli to, na co wszyscy czekają – slowfoodowe piwo. Na naszą pierwszą warkę wybraliśmy gatunek saison, czyli lekkie, orzeźwiające piwo oryginalnie pochodzące z Walonii. Zgodnie z duchem Slow Food będzie on oparty na lokalnych produktach.
Czym będzie POWOLNIAK? Na naszą pierwszą warkę wybraliśmy gatunek saison, czyli lekkie, orzeźwiające piwo oryginalnie pochodzące z Walonii. I zgodnie z duchem Slow Food będzie on oparty na lokalnych produktach.

Zrobimy imprezę. Po cóż warzyć piwo, jeśli nie można go zdegustować w doborowym towarzystwie? Dlatego każdy kto kupi wejściówkę na nasze szkolenie browarnicze otrzyma również zaproszenie do Cudów na Kiju, gdzie będziemy testować nasze dzieło.

Plan działań:
Jeśli akcja się powiedzie, 4 września o godz. 17 w warszawskich Cudach na Kiju zorganizujemy warsztaty, Na których pokażemy wam jak się robi piwo. Będzie to kompletne szkolenie, gdzie prześledzimy proces od samego początku aż do momentu, kiedy piwo będzie gotowe do dalszej fermentacji.
Następnie, kiedy piwo będzie gotowe, czyli po ok. 3 tygodniach przywieziemy zabutelkowanego Powolniaka i zorganizujemy imprezę degustacyjną!

Co dalej?
Jeśli projekt się powiedzie możecie liczyć na kolejne edycje szkoleń i kolejne warki piwa. Co zrobimy następnego? Stout? India Pale Ale? Lambik? Barley wine? Decyzja będzie należeć do Was.

W zamian za wsparcie:
10 zł /Pocztówka od Powolniaka
Dostaniesz podziękowania od naszej ekipy na gustownej pocztówce z Powolniakiem

30 zł / Zaproszenie na kolejny warsztat
Z tym zaproszeniem możesz się wepchać bez kolejki na następny warsztat organizowany przez naszą ekipę
Limit: 10 / 10 dostępnych

50 zł / Zaproszenie na piwne szkolenie + imprezę
O to tu chodzi, prawda? Wybierając ten pakiet możesz się nauczyć od najlepszych jak się warzy piwo, wziąć udział w jego przygotowaniu oraz gdy już będzie gotowe skosztować swojego dzieła

Limit: 12 / 20 dostępnych
60 zł / Slowfoodowy Fartuch
Dostajesz od nas elegancki fartuch z logiem Slow Food Youth Warszawa. Fartuch dodaje +5 do umiejętności kulinarnych.

100 zł / Zaproszenie na szkolenie, imprezę + slowfoodowy fartuch
Dzięki temu pakietowi możesz wpaść na szkolenie i imprezę w gustownych fartuchu, który z pewnością wzbudzi pożądliwe spojrzenia.
Limit: 8 / 10 dostępnych

500 zł / Przyjaciel Slow Food Youth Warszawa
Wpłacając nam 500 zł zostajesz naszym przyjacielem. Poważnie. Co to oznaczna? Wybierasz jakie piwo uwarzymy następne + nasza ekipa gotuje dla Ciebie kolacje + zaproszenie na następny Warsztat.
Limit: 4 / 4 dostępnych

Wszystkie informacje znajdziecie tutaj: http://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/142,powolniak-–-pierwsze-warszawskie-piwo-slowfoodowe oraz na facebooku.

Chcesz nam pomóc?
Poza wsparciem finansowym przydadzą nam się dodatkowe ręce do pracy. Jeśli więc chciałbyś pomóc Slow Food Youth w organziacji tego projektu zgłoś się do nas!
Pisz na adres: slowfoodyouthpl@gmail.com

*Slow Food Youth Warsaw jest młodzieżową organizacją zajmującą się promocją ekologicznej, lokalnej i tradycyjnej żywności. Organizujemy akcje na których pokazujemy ludziom jak można jeść smacznie i zdrowo, jednocześnie dbając o środowisko. Współpracujemy z lokalnymi dostawcami i producentami, bo cenimy jedzenie dobrej jakości.

Z uwagi na zbieżność podejścia i poszukiwań WTF trzyma kciuki za powodzenie akcji i  patronuje wydarzeniu.
Chcesz wiedzieć pierwszy o akcjach takich jak ta?
Wpisz swój adres i bądź z nami na bieżąco!
[wysija_form id=”1″]

WTF?!

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?