O nas

Kopia Kopia WTF profile

SZACUNEK I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W stosunku do Ciebie czytelniku. Mamy świadomość, że kierujesz się naszymi rekomendacjami przy dokonywaniu codziennych wyborów, wybieraniu pomysłów na spędzenie czasu, przeznaczenie środków, zjedzenie dobrego posiłku, zaskoczenie bliskiej osoby. Właśnie dlatego, przez szacunek dla Ciebie i odpowiedzialność, tworzymy rzetelne recenzje, polecamy miejsca, które realnie nas ucieszyły, przy pierwszym, drugim, n’tym podejściu. Nie jesteśmy w tym zbyt pochopni. Dajemy sobie czas na poznanie i zweryfikowanie poziomu odwiedzanej restauracji. Każdy z nas jest inny, nawet jeśli pozornie podobny to i tak na poziomie detali różnimy się od siebie – pamiętamy o tym i analizujemy odwiedzane miejsca pod maksymalnie obiektywnym kątem, zaznaczając jednak to, co nas osobiście kręci w danym przypadku.

W stosunku do osób tworzących gastronomię. Wielu z nich to prawdziwi pasjonaci, szczerze oddani temu, co robią. W skutek różnych zbiegów okoliczności, problemów w interpretacji tego, co było ich zamiarem, można zbyt szybko skreślić czyjeś marzenia, dążenia, zasługi. Mamy za sobą pracę w branży, stąd wiemy o tym, jak bardzo złożonym organizmem jest restauracja, jak niełatwą sztuką jest gastronomia. Nie wybiela to w naszych oczach wszystkich porażek, błędów, przewinień, ale staramy się być wyrozumiali, weryfikując to, co kuleje, jak i to co zachwyca, przed wydaniem opinii. Wydane opinie mogą kompletnie nie mieć wpływu, a mogą też wpłynąć bardzo szeroko na rzeczywistość – niemożliwe jest przewidzenie wszystkich konsekwencji, nie zawsze też możliwe jest dogłębne poznanie intencji twórcy danego miejsca/kuchni/zachowania etc. Pamiętając o tym, staramy się mieć dystans.

W stosunku do samych siebie. Bo pokarm przekłada się na zdrowie, stąd wiemy już, że nie chcemy na siłę testować wszystkich potencjalnych restauracji. Nasza gastro-intuicja już nie raz dawała znak do odwrotu, jednak recenzencka chęć zweryfikowania bywała silniejsza, co czasem kończyło się kompletnym rozczarowaniem. Dojrzeliśmy już do momentu, by zaufać intuicji.
Prócz zdrowia jest to także nasz czas, który możemy poświęcić na odkrywanie i cieszenie się innym miejscem, godnym polecenia Tobie, oraz nasze pieniądze, które możemy wydać w innym miejscu, wspierając tym samym jego rozwój.