Weekendowo

Nie wiem, czy pogoda skłania, żeby ruszać się na miasto? Jeśli tak, to sprawdźcie co możecie zaliczyć przy okazji.

Zwykłe Życie w Emesenie. Śniadanie i prasówka
od 12tej
eMeSeN / PAŃSKA 3
„W najbliższą sobotę w ramach Cloudmine POP UP SHOP redakcja magazynu „Zwykłe Życie” wraz z Monią Kucel/Vintage Hunters przygotuje dla Was pyszne i zdrowe śniadanie według przepisów opublikowanych w poprzednich numerach czasopisma.”
Urodziny Placu Wilsona
08:00 – 22:00
okolice pl. Wilsona
„Żoliborz od lat kojarzony jest z zielenią i piękną architekturą. Tu mieszkają znani aktorzy, dziennikarze i politycy. To dzielnica elegancka i inteligencka, z niezwykłą historią i wyjątkową atmosferą.
Tegoroczne obchody Urodzin Placu Wilsona będą nawiązywać nie tylko do charakteru Żoliborza, ale także do wizerunku 28. Prezydenta USA – Thomasa W. Wilsona i jego ulubionego cylindra.
Motywem przewodnim Urodzin będą więc nakrycia głowy – kapelusze, czapki, meloniki. W cylindrach, kapeluszach, perukach pojawi się obsługa i wystawcy wydarzenia, zachęcamy także uczestników imprezy do „przebrania” się w dowolne nakrycie głowy. (specjalne traktowanie gwarantowane!)
Podczas Urodzin Placu Wilsona odbędzie się szereg atrakcji – dla rodzin z dziećmi, ale także dla seniorów. Dzień rozpocznie się uroczystym Targiem Śniadaniowym, a w samo południe, w zielonym Parku Żeromskiego nastąpi oficjalne otwarcie. Dla najmłodszych będą gry i zabawy, a każdy kto odwiedzi Żoliborz w tę wrześniową sobotę będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stylizacji, posłuchać koncertów lub wziąć udział w m.in. zwiedzaniu okolic Placu Wilsona z przewodnikiem, warsztatach sitodruku lub dołączając się do wspólnego śpiewania w strefie seniora. Nie zabraknie również urodzinowego tortu.”FESTIWAL POWIŚLENIA 2013

Sobota od 08:00 – Niedzila do 02:00
Powiśle
„Festiwal Powiślenia ma już 5 lat- rozwija się , zmienia – podobnie oblicze Powiśla. Partnersko i po sąsiedzku- w tym nasza wyjątkowość i siła. Siła wszystkich kilkudziesięciu współorganizatorów, współtworzących na co dzień krajobraz i klimat tej części Warszawy.”
Między innymi:
„WARZYWNIAK I ŚWIEŻE RYBY U KAROLCI
Solec 56, Solec 107 
SMAKOWANIE
12.00 – 14.00 Nietypowe warzywa i pyszne ryby- degustacja i pogawędki Karolina i Tomek, wspierani przez zawsze uśmiechnięte córki, prowadzą na Solcu Warzywniak i Sklep Rybny. Szukasz stynek albo topinamburu- budka, otwarta od rana do późnego popołudnia zawsze oferuje świeży asortyment i serdeczny kontakt. Przyjacielska, sąsiedzka atmosfera i profesjonalna obsługa. Współpracują z okolicznymi restauracjami.”
WARSZAWSKIE ŚWIĘTO PIWA
12-14.09
Warszawa
„Warszawskie Święto Piwa to zbiór inicjatyw promujących wysoką kulturę picia piwa oraz piwowarstwo domowe. Organizatorami Święta są Mazowiecki Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz Warszawski Szlak Piwny.”
Udanego!

WTF?!

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?