Weekend / otwarcia / urodziny

Witaj,
na ten weekend dwie przewodnie informacje.

Wreszcie pojawiła się szansa na smaczną, ciekawą wegetariańską (a nawet wegańską) kuchnię!

O tym, że bez mięsa można smacznie zjeść wiemy – bo świetnie radzimy sobie bez niego w domu. Brakuje nam jednak solidnej, sprawdzonej, w pełni cieszącej restauracji/knajpy, która specjalizowałaby się w takiej kuchni. Jakby niejedzenie mięsa odbierało niektórym zdolności/umiejętności przyłożenia uwagi do wystroju wnętrza, zarządzania personelem, marketingu, dbania o szczegóły…?!
Czy Veg wypełni lukę? Jest potencjał. Dziś startują. Zobaczymy!
Co? Otwarcie restauracji i delikatesów Veg Deli!
Gdzie? Veg Deli / Radna 14
Kiedy? Dzisiaj 12:20 – 22:00
Info: Wierzymy, że Veg Deli będzie miejscem spotkań ciekawych ludzi, ciekawych smaków i aromatów. Wierzymy, że dobra energia jedzenia, które przyrządzamy przenika do wnętrza każdej komórki przejawiając się dobrym samopoczuciem. A że nasze dobre samopoczucie wpływa na innych – dobro będzie się szerzyć poza Veg Deli także. 
W Veg Deli będziecie mogli spróbować zdrowych i wykwintnych potraw kuchni bezmięsnej. Nie używamy także żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jedzenie tworzone z warzyw, owoców, orzechów, ziaren i kasz zaskoczy Was swoja różnorodnością. Potrawy tworzone z łagodnością dobrze wpływają na nasz system trawienny i nerwowy. Veg Deli to pasja i gotowanie z sercem. 
Nasze menu będzie często się zmieniać, a lunche codziennie będą inne. Napitki spotkacie u nas ciekawe – właścicielka Joanna sama przyrządza magiczne syropy z kwiatów, ziół i przypraw, które będziemy serwować na gorąco, a w lato na kostkach lodu. Organiczne wina będą cieszyć wasze nosy i podniebienia aksamitnym bukietem.
Jeśli będzie Wam u nas smakować, możecie zabrać smaki Veg Deli ze sobą, nabywając w naszych maleńkich delikatesach produkty robione na miejscu: chleb żytni na zakwasie własnego wypieku, pasty na chleb, pesto, hummus, tarty, lasagne, grillowane warzywa, ciasta raw, ciasteczka, chutney’e etc. Do smacznego zobaczenia w Veg Deli. Life friendly.”
I znów na Powiślu… God damn it!:D

Drugie „wydarzenie” to urodziny my’o’my. 2 lata temu na tyle brakowało miejsca jak Majo, że niektórzy, mimo licznych prób, odbijali się od drzwi, bo zwyczajnie nie było wolnego miejsca…

Mieliśmy więcej szczęście i za każdym podejściem nam się udawało, polubiliśmy więc Majo od początku. Chłodnego początku (a dokładniej chłodnej kawy:P). Twórczynie miejsca nie spoczęły na laurach, ciągle się rozwijały, edukowały, stawiały na personel, równie głodny wiedzy, i od chłodnej kawy doszły do jednego z bardziej poprawnych espresso na mieście. Ale dobra kawa nie jest jedyną zaletą My’o. Śmiało możecie się o tym przekonać podczas urodzin!
Co? II urodziny my’o’my. Fieesssstaaaaaa!
Gdzie? my’o’my / Szpitalna 8 / wejście od Górskiego
Kiedy?12 stycznia 10:00 – 23:30
Info: „sobota. sobota. sobota.
2 urodziny my’o’my
tego dnia nic nie bedzie jak zwykle!
wpadajcie świętować z nami, lejemy od rana sangrie.
a w garach sezonowe warzywa. będzie pysznie!
cześć!”

Udanego!

WTF?!

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?