VEGAN Ramen Shop

Po dawkowaniu przyjemności w postaci pop-upowych pojawień, przyszedł na czas na zapuszczenie korzeni. Pop-up Vegan Ramen wreszcie będzie dostępny… już zawsze? Mam nadzieje. Pierwsze, przedpremierowe podejście było bardzo na plus, a znając ambicję twórców, na tym się nie skończy.
Ramen staje się coraz bardziej popularny. Mniej lub bardziej na siłę wprowadzają go kolejne miejsca.
O ile ze smakiem można dyskutować – właściwie zawsze jest subiektywny i pozostaje w sferze imponderabiliów – tak z wykonaniem, jakością, solidnością roboty już nie. Albo jest, albo jej nie ma. Albo ktoś odrobił pracę domową, albo nie. Stąd największy ból bywa, jak zamawiając ramen dostajesz michę 500-750ml mniej lub bardziej esencjonalnego bulionu, z przypadkowym makaronem i równie przypadkowymi dodatkami. Ramen typu bardziej zapchać-napchać-najeść się, niż zjeść dla smaku, frajdy, o ile ramen w ogóle.

Co mnie cieszy w Vegan Ramen Shopie to to, że wyciskają z produktów ile wlezie, że odrobili pracę domową, że zgłębili temat na ile się dało, że ogarniają, że się starają. Moim zdaniem starają się podwójnie, bo w opcji vegańskiej zadowolenie wszystkich jest jeszcze trudniejsze, choć słyszałem już o ukontentowanych mięsożernych Gościach Vegan Ramen Shopu więc misja wydaje się być wykonana. Ja czasem po mięso sięgam, w przypadku ramenów często, a też byłem ucieszony tym, co dostałem. Kremowy, gęsty, sycący zmysły i żołądek creamy shio.
Dla fanów ostrzejszych smaków (i dla mnie, na kolejne podejście, może dziś?) czeka spicy miso.
Chciałem odruchowo napisać „po dwa pięć za gram„, ale bardziej po 25zł za michę:>

creamy shio vegan ramen shop

Tu nawet tofu smakuje inaczej. Myślałem, że znam tofu. Tak mi się wydawało, bo próbowałem różnych, i smakowo, i cenowo. I nie lubiłem tofu. Bo co można lubić w pozbawionej smaku gąbce, której nawet marynowanie/wędzenie nie pomaga? Tempeh to rozumie, ale tofu? No i doznałem olśnienia…

Silk tofu+nori+szczypior+dobrej jakości sos sojow=gitara.

Ramen Shopie zaskakuj nas tak dalej:D

Kto się wybiera?
A jeśli nie Vegan Ramen Shop to gdzie znajdę Twój ulubiony vege-ramen?
Śmiało daj znać w komentarzu, na mail!

Po szczegóły klikaj tu: Otwieramy Vegan Ramen Shop!

VEGAN RAMEN SHOP
t: 570 558 206
Finlandzka 12 a
03-903 Warszawa


>>> Bądź na bieżąco, dołącz do„Ligue des Gourmands” lub dodaj nas na facebooku / instagramie

Robert | WTF

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?