Sypka Mąka i Masło | jest dobrze??

Najgorzej!?Napisałbym, że trzeba być mną – ale tak naprawdę rzadko miewam takie sytuacje?
W każdym razie…

Od oficjalnego startu szukałem okazji, żeby odwiedzić Kuchnia Żoliborz. Nie do końca moje rejony ale nadarzyła się sposobność–kino/film w Arkadii i akurat dość czasu, żeby przed nim zjeść coś w okolicy?

Pierwsza myśl??↪Kuchnia Żoliborz. Mam na liście kilka knajp z tej okolicy, jednak te, które kupują ode mnie wina?mają u mnie priorytet?(priorytet nie równa się naciągnięta ocena – przyp. red.?).
Radośnie ruszyliśmy z Kępy na ŻolibÓrz. Pokonaliśmy trasę bez korków a tu co na miejscu? Ulica German rozkopana–to 1, a 2–Kuchnia Żoliborz akurat tego dnia zamknięta! Eh? damn it. Fakt, nie sprawdziłem, a nawet dali znać w social mediach (co się zresztą chwali-super??).

W głowie i w trello lista miejsc alternatywnych planów B.
Co wyskakuje? Sypka Mąka i Masło, i elegancko??

Zacznę od miłej obsługi?, spoko/klimatycznego wnętrza z otwartą kuchnią i portretem Jurka Sobieniaka? a dalej już tylko będę się rozpływał nad tym, jak dobre serwują tu jedzenie??

◾Od bulionu z lanymi kluskami (kubek 9zł) poczynając. Ten bulion ma więcej duszy/smaku w sobie niż większość zup/ramenów na mieście! Dobrze mówię, że powinno być więcej takich opcji w knajpach?! W tej formie, za te piniendze–gitara, opcja godna naśladowania?

◾Przez saltimbocca po polsku, szyncel drobiowy z szałwią i szynką alpejską z marynowanymi burakami w sosie maślanym podany z puree ziemniaczanym z czarnym pieprzem. Jesz komfort fud a masz wrażenie, że fajn dajning??

◾Po „pieprzniętą” pizzę, którą zasugerowała Pani z obsługi: Mascarpone, czarny pieprz, mozzarella biała, cebula, roszponka, boczek wędzony.

?Nie pozostaje mi nic innego jak laurkę napisać i kolejny raz, bo Jurek ma parę miejsc na mieście, przypropsować Jurkowi za robienie dobrej roboty??
I o to chodzi, i o to chodzi?

Swoją drogą, jedyne co mnie zbijało z tropu czytając jadłospis to nazwy dań typu:”Bokiem wyszło”? Doceniam luz, humor ale jakoś mi i mojej współjedzącej nie ułatwiało wyboru?
Co Ty na takie nazwy? Pomaga? Rozprasza??

❤ polub
? skomentuj
? obserwuj
? udostępnij

Sypka Mąka i Masło
Ludwika Rydygiera 13
Telefon: 22 126 28 06


Chcesz być na bieżąco z takimi propozycjami?
Zapisz się do „Ligue des Gourmands” lub dołącz do mnie na Instagramie lub Facebooku
[wysija_form id=”1″]

Robert | WTF

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?