RESTAURANT DAY 08.2013

Fiński pomysł, by każdy z nas  w ogródku, domu, garażu mógł przyjąć Gości, przy każdej edycji zyskuje kolejnych zwolenników. Jednym z jego głównych celów ma być integracja lokalnej społeczności. Być może dlatego w ilości jednodniowych restauracji przoduje Poznań (15 punktów! http://www.restaurantday.org/pl/find/?near=Pozna%C5%84%2C+Polska), a nie Warszawa, której skład „użytkowników miasta” jest inny, a do tego na długi weekend pustoszeje jeszcze bardziej, niż w trakcie normalnego weekendu.
No, ale to właśnie o stołecznych 1dnodniówkach chcielibyśmy Was poinformować.

„Z ziemi włoskiej… na wegetariańską”

Reaturacja Mniam
Godziny otwarcia: 12-20
Adres: Inui Moodstore, Mickiewicza 52, Warszawa (Metro Plac Wilsona)
Info: „Będziemy serwować proste dania kuchni włoskiej w wersji wegetariańskiej. W naszym menu królować będą cukinia, bakłażany, suszone pomidory. 90 proc. składników, z których będziemy przygotowywać potrawy pochodzi z naszych ogrodów! Do tego dobra kawa i chłodząca lemoniada. Nie zabraknie wspaniałych deserów! Zabierzcie dzieci, rodzinę, przyjaciół!
Czekamy na Was.
Anita Graboś
Edyta Hetmanowska”
„Po portugalsku, z widokiem na Kępę”
Godziny otwarcia: 13-20
Adres: Klub Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23
Info: „Na ten jeden dzień (18 sierpnia), na tarasie mieszczącym się na dachu Klubu Kultury na zielonej Saskiej Kępie, otwieramy „Tasca Luzomania”.
Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo. Od pierwszego wejrzenia zobaczyliśmy w nim warszawskie miradouro, czyli punkt widokowy, w jakie obfituje położona na siedmiu wzgórzach Lizbona.
Podobnie, jak na lizbońskich miradouros, również i u nas panować będzie sjestowy i chilloutowy nastrój, zero stresu, pośpiechu, kelnerów w białych koszulach … Pomoże nam niewątpliwie, wybrana specjalnie na ten dzień, luzofońska muzyka!
Zaproponujemy Wam m.in. portugalskie przekąski, alenteżański chłodnik, pojawią się portugalskie produkty gourmet, z których stworzymy specjalnie dla Was petiscos, czyli portugalski odpowiednik hiszpańskich tapas.
Na ten jeden dzień pojawią się w naszej „Tasca Luzomania”, portugalskie wina – czerwone, białe i … oczywiście przebój tego lata – wina zielone!”
„RestaurantDay’owy weteran z Milanówka”
Garaż 108
Godziny otwarcia: 12-20
Adres: ul. Kościuszki 108, Milanówek
Info: „Rok temu po raz pierwszy dołączyliśmy do międzynarodowego dnia uwielbienia dobrego jedzenia – RESTAURANT DAY – i tak się wciągnęliśmy, że nie możemy przestać! Tym razem ma być nieco inaczej, pojawi się sporo nowych dań, nie tylko polskich. Ale Maćkowe hambuksy oczywiście zostają! (choć podrasowane przez doświadczenie…) 
Zapraszamy na całodzienne posiedzenie z rodziną i znajomymi w milanowskim ogrodzie….
… a jeśli czas Was goni, to wpadnijcie na 5 minut i wydamy Wam cud-miód-pycha żarełko na wynos… 🙂
Będziemy dłuuugo otwarci więc możecie wpadać nawet na powrocie z długiego weekendu.
Szczegółowe menu jak zawsze będziemy powoli ujawniać. Możemy jednak obiecać, że wszystko będzie smaczne i zdrowe. Na mały i wieeeelki głód. Po polsku i zupełnie nie po polsku. Na słodko i na pikantnie. Z mięsem i z korzonkami. … – Każdy znajdzie coś dla siebie.”
„Restauracje” są spontaniczne, jednodniowe, bez ciągłości działania stąd nie imają się ich przepisy, czy inne urzędowe restrykcje.

Pamiętajcie o gotówce i udanego!

WTF?!

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?