Pączki | Następne pokolenie

Dla znudzonych tradycją, poszukujących nowych doznań -> „Pączki: The Next Generation”.

AKTUALIZACJA: Tłusty CZWARTEK 2018, czyli 10 najbardziej odjechanych alternatyw dla zwykłego pączka

Nadeszła era kreatywności. Pączek jest tylko pretekstem – co z nim zrobisz? Jak go podasz? na słodko? z bekonem? z bekonem i jajkami? Dr. Donut i MOD Donuts odsłaniają przed nami pączkowe możliwości, którymi ludzie w Stanach jarą się od dawna.

Dr. Donut | męską rękąslobber

Brat Mr. Pancake, co już zapowiada rozpustę. To jedno z tych miejsc, gdzie wszelkie codzienne nawyki żywieniowe zostawiamy za drzwiami. Jak na tłuste ciasto pączki są bardzo wilgotne, mięciutkie, lekkie (w swoim ciężarze;>). Smak i frajda z jedzenia w dużej mierze zależą od dodatków/smaków, ale jest to szybka (szybko znikająca;>) i dająca mocno po receptorach smaków kombinacja.

Tłusty Czwartek | Dr. Donut

Popcorn z masłem orzechowym, opcje z syropem klonowym, słonym karmelem? Dziś ogranicza Cię  tylko Twoja kreatywność… „Poniżej lista smaków i dodatków do donutów. Na pewno dodamy jeszcze coś super, a póki co można kombinować na 84 sposoby. Pełna lista składników tu.
Cena: 4 zł
Dr. Donut
Solec 103
509 276 840

MOD donuts | kobiecą dłoniąlove

Pączki na które uparcie polowałem w my’o’my, niestety nieskutecznie, aż w końcu udało się na Urban Markecie.
Każdy z nich jest solidną, sycącą porcją aromatycznego ciasta. Smaki choć intrygujące (mleko lawendowe? cytryna z makiem?) w odbiorze są dość subtelne, nie narzucają się, po prostu towarzyszą pączkowi. W efekcie można się nimi cieszyć nieco subtelniej, doceniając odczuwane niuanse.

Tłusty Czwartek | MOD Donuts

Pełna lista smaków dostępna tu, na niej między nimi Hibiskus, Mleko lawendowe, Cytryna z makiem, Solony karmel, Syrop klonowy z bekonem, Masło orzechowe.

Cena: 4 zł
MOD donuts
znajdziesz w my’o’my
Szpitalna 8 (wejście od Górskiego, visavis salonu gier)
+48 662 742 901 (tylko SMSy)


Jeśli wolisz tradycję to może Ci się przydać nasze zeszłoroczne zestawienie, poprzedzone wieloma testami.
Z ciekawostek Lukullus przygotował między innymi pączki z domowymi powidłami ze śliwek, lekko kwaśne – ciut bardziej wytrawnie.
O podniebienie Warszawiaków w Tłusty Czwartek zaczynają konkurować również restauracje. W zeszłym roku ciekawe smaki oferowało Salto, w tym choćby Amber Room (np. z kremem waniliowym, czekoladowo-rumowym), czy Tamka 43 (mini pączki z nadzieniem z pigwy, oprószone pudrem miętowym).
Pamiętaj też o Charlotte, czy Instalacje Art Bistro, jedne z lepszych, bardziej autentycznych pączków ever!


Dołącz do„Ligue des Gourmands” i bądź z nami na bieżąco!
[wysija_form id=”1″]

WTF?!

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?