Mizu | Śniadanie warte każdej złotówki

Czy od razu trzeba być szalonym burżujem, żeby płacić za śniadanie 50 zł?
Absolutnie nie! Choć nie widzę nic złego w byciu kimś takim.

Jak dla mnie burżujstwem jest prędzej kupowanie śniadania za 20-30 zł a do tego napoju za 10-20 zł – o czym pisałem Wam niedawno w poście o Śniadaniowni, i nie dostrzeganie tego, że na jedno wychodzi.

Szaleństwem za to oszczędzanie na tym co i jak się je, szczególnie pseudo-oszczędzanie,które odbije się prędzej czy później na Twoim mindsecie, efektywności, zdrowiu, nastroju i nie ma bata, żeby było inaczej.

Lubię, a raczej lubiłem, francuskie śniadania, kurasonty ze słodkimi dodatkami, czy włoski styl: tiramiru+kawa. I ok, jakoś funkcjonowałem po takim słodkim „śniadaniu”, acz głównie dzięki temu, że gdzieś tam w ciągu dnia jadłem domową „breje”, która dawała mi wszystkiego co potrzebne.

Nie Francuzi, nie Włosi, nawet nie Słowianie (aktualnie) tylko Japończycy są prawdziwymi mistrzami śniadań.
Jedzą zdrowo, sezonowo, różnorodnie, sycąco w taki mądry sposób, że energia uwalniana jest stopniowo. Makrobiotyka się kłania.

Właśnie takie znajdziecie w Mizu. Zestaw japoński: zupa miso z tofu, tamagoyaki/omlet, ryż takikomi gohan, łosośw miso, tsukemono/marynowane warzywa, szpinak z tofu i zielona herbata.
Każde z nich to osobne, cieszące smakiem danie/cacko wywołujące uśmiech na twarzy i wew. satysfakcję.

Biorąc pod uwagę, że niewielka grupa ludzi, która śpi na forsie i realnie zmienia świat, jada jeden posiłek dziennie, myślę, że warto pokminić jedzenie rzadziej/mniej za to bardziej jakościowego, różnorodnego i realnie korzystnego dla organizmu pokarmu.
*Albo przynajmniej bardziej jakościowego, różnorodnego.

Żeby nie było, prócz japońskiego zestawu do wyboru masz także polskie śniadanie-niemal nielimitowane, chyba że przez Twój apetyt.
Chleb pieką na miejscu a produkty pozyskują od jakościowych dostawców-brzmi dobrze?

W najbliższy piątek Kolacja Kaiseki (tylko 10 miejsc-szybko znikają), a na co dzień zjesz tu jeden z lepszych ramenów w Warszawie, o czym już pisałem Wam wielokrotnie.

Jak już tu dotrzesz to i KRAM odwiedź koniecznie po sąsiedzku!
Właśnie po te jakościowe i dobre dla Ciebie produkty?

Aisatsu

❤ polub
? skomentuj
? obserwuj
? udostępnij

Restauracja Mizu Sushi
Duchnicka 3
Telefon: 882 982 702

Chcesz być na bieżąco z takimi propozycjami?
Zapisz się do „Ligue des Gourmands” lub dołącz do mnie na Instagramie lub Facebooku
[wysija_form id=”1″]

Robert | WTF

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?