Demonstracja w obronie dobrej żywności!

Zapraszamy na demonstrację!
„Podczas demonstracji, razem z czołowymi warszawskimi restauratorami dokonamy aktu nieposłuszeństwa obywatelskiego – będziemy rozdawać „nielegalną” według naszego Rządu żywność od polskich rolników i drobnych producentów!

demonstracjaBędą z nami m.in.:
• Wojciech Modest Amaro, Atelier Amaro
• Aleksander Baron, Solec 44
• Zbigniew Kmieć, Kafe Zielony Niedźwiedź
• Gieno Mientkiewicz, Sery Polskie
• Hanna Szymanderska, najlepsze książki kucharskie
• Robert Gwiazdowski, Prezes WEI
• Tomasz Wróblewski, Wiceprezes WEI
i wielu innych!

Kiełbasa, sery, pieczony w domu chleb, małe przyzagrodowe powidła, kiszone ogórki – nie możemy się zgodzić na ich wykluczenie!
Demonstracja odbędzie się w ramach prowadzonej od kilku miesięcy Kampanii „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”, której patronem jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na absurdy urzędniczej biurokracji, która uderza w polskich rolników, małych producentów wykorzystujących tradycyjne receptury, restauratorów, ale też amatorów „swojskiej” żywności, a w rezultacie – doprowadzenie do uchylenia bezsensownych przepisów.
Potrzebna nam Wasza obecność! Chcemy z Waszą pomocą powiedzieć wyraźnie: „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”!
Zapraszamy do udziału!

Potrzebujemy wsparcia wolontariuszy – chętnych prosimy o kontakt z Katarzyną Wojewódzką:
Email/ k.wojewodzka@zpp.net.pl

Zbieramy żywność, którą rozdamy podczas Akcji! Producentów i rolników, którzy chcieliby przekazać na potrzeby akcji swoje produkty, prosimy o kontakt z Maciejem Bartonem:
Email/ ustroniedwor@wp.pl”

21 maja 2014, środa, START: 10.30
MIEJSCE: Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, ul. Nowy Świat 72

info/źródło


Chcesz wiedzieć o wydarzeniach jak to? dołącz do  „Ligue des Gourmands, bądź na bieżąco z gastro-newsami i zacznij korzystać z przywilejów!

[wysija_form id=”1″]

WTF?!

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?