Czy zwierzęta są do zabawy?

Świnia – to brzmi dumnie / czyli spotkania o zwierzętach / spotkanie 2: Czy zwierzęta są do zabawy?
Świnia – to brzmi dumnie / czyli spotkania o zwierzętach / spotkanie 2: Czy zwierzęta są do zabawy?
Czy wiesz, że świnia jest inteligentniejsza od psa, karpie reagują na stres utratą wagi, psy miewają depresję, a ptaki poziomem świadomości dorównują ssakom?
W nowym cyklu, który rusza w barze Studio, chcemy rozmawiać o zwierzętach, ich emocjonalności, zdrowiu, inteligencji i rozwoju. Chcemy przybliżyć ludziom prawdziwy świat zwierząt.
Zastanowimy się, jak kultura, sztuka i tradycja wpływa na uprzywilejowaną pozycję zwierząt domowych.
Przeanalizujemy czym jest hodowla masowa, jakie są alternatywy, jak możemy wpływać na poprawę warunków życia zwierząt hodowlanych? Opowiemy o faktach i mitach dotyczących hodowli kur. Czy wszystkie jajka zerówki naprawdę pochodzą od szczęśliwych kur i co w zasadzie kryje się pod pojęciem „szczęśliwej” kury?
10339759_292332447611440_9141966544037854225_n

Spotkanie 2. Czy zwierzęta są do zabawy?
Drugie spotkanie chcemy poświęcić tematowi kulturowemu wykorzystywania zwierząt przez ludzi. Czym są ogrody zoologiczne, czy dziś spełniają swoją pierwotną rolę, czy ich istnienie jest dobre czy złe? Jak wygląda życie zwierząt cyrkowych? Jaki związek z ochroną przyrody mają związki myśliwskie? Czy można w ogóle mówić o ochronie zwierząt, jeśli jednym z głównych motywów działania tych organizacji jest zabijanie? Czy delfiny, jako non-human persons, mogą być wykorzystywane w parkach rozrywki? Porozmawiamy również o pseudohodowlach i hodowlach w ogóle – dlaczego pozwalamy sobie na rasizm w stosunku do psów lub kotów, skąd wzięła się moda na rasowe zwierzęta?
Goście
prof. Andrzej Elżanowski – zoolog i paleontolog, członek Komitetu Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN. Od lat działa na polu humanitarnej ochrony zwierząt i publikuje na temat etyki traktowania zwierząt, obecnie działa jako Przewodniczący Sekcji Dobrostanu Zwierząt Polskiego Towarzystwa Etycznego.
dr Robert Maślak – zoolog, adiunkt w Instytucie Zoologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Rady Naukowej Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, członek BearProject.
mgr Ryszard Topola – szef ptaszarni warszawskiego ZOO, były dyrektor łódzkiego ogrodu zoologicznego
Spotkanie poprowadzi Dorota Sumińska

Wstęp bezpłatny, zapraszamy i polecamy!


20.05 start 19:00
barStudio
Plac Defilad 1, 00-901 Śródmieście
603 300 835
biuro@barstudio.pl


A Ciebie nigdy nie zastanawiało, jak niektórzy potrafią głaskać kota, jednocześnie wcinając kurczaka, totalnie rozróżniając i wartościując życie/użyteczność/czułość obu z nich?

Jeśli nie chcesz przegapić wydarzenia jak to, dołącz do  „Ligue des Gourmands
[wysija_form id=”1″]

WTF?!

Znajdź tu ▫najlepsze jedzenie na mieście? ▫sposoby/miejsca na miejski relax? ▫winne/piwne/kawowe rarytasy? ▫gastro'kulinarne gadżety i wydarzenia?